Muzika za vašu dušu

ZVEZDIN ČASTAN OPROŠTAJ OD EVROPE: Hrabri crveno-beli namučili PSŽ u paklu Marakane! Nejmar i Mbape su ipak sa druge planete

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Pari Sen Žermena na stadionu „Rajko Mitić“ 1:4 (0:2) u utakmici poslednjeg šestog kola Grupe C Lige šampiona.

zabranici trenera Vladana Milojevića su večerašnjim spektaklom na „Marakani“ završili odiseju u Ligi šampiona i Evropi, ali ne samo da se nisu obrukali, već su dokazali da pripadaju eliti.

U isto vreme kada i u Beogradu, igralo se i u Liverpulu, gde je domaćin savladao Napoli 1:0, pa na kraju tabela Grupe C izgleda ovako:
PSŽ je prvi sa 11 bodova, Liverpul je drugi sa devet, koliko ima i trećeplasirani Napoli, dok je Zvezda osvojila četiri.
Francuski i engleski predstavnik igraće u osmini finala Lige šampiona, dok će Italijani u šesnaestinu finala Lige Evrope.
PSŽ je i u Beogradu pokazao snagu u prvom poluvremenu. Kilijan Mbape je kao brzi voz prolazio levom stranom, Nejmar je na momente igrao simultanku…
Upravo je Mbape u desetom minutu posle jednog nezadrživog prodora spojio Edinsona Kavanija s golom za 0:1.
U 40. minutu Nejmar je duplirao vođstvo svog tima pošto se prošetao kroz Zvezdinu odbranu – 2:0.

A onda se u drugom poluvremenu pojavila neka druga Crvena zvezda – znatno odvažnija, agresivnija, borbenija…

Zvezda je bukvalno stegla moćnog rivala! Stisla ga je i stvorila nekoliko šansi, a onda je Marko Gobeljić u 56. minutu iz voleja zatresao mrežu Đanluiđija Bufona.

Malo je reći da je „Marakana“ eksplodirala!

Međutim, da ipak ne bude drame u finišu pobrinuo se Markinjos, koji je u 74. udarcem glavom posle centaršuta Anhela Di Marije zatresao mrežu za 1:3.

U 92. minutu Mbape je postavio konačan rezultat.

KRAJ 1:4!

90+2. minut – 1:4 – DRUGI GOL MBAPEA! Za kraj…

86. minut – Joveljić umesto Marina.

80. minut – Kavani je hteo da proigra Mbapea i ostavi ga samog pred praznom mrežom, ali je Borjan sjajno intervenisao.