full screen background image
Vesti
Muzika za vašu dušu

SUDIJE OTELE POBEDU PARTIZANU: Tavamba bacio Grobare u delirijum, ali Viktorija izjednačila iz ofsajda

Fudbaleri Partizana i Viktorije Plzenj igrali su u Humskoj 1:1 (0:0) u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Crno-beli su poveli golom Leandrea Tavambe u 58. minutu, a izjednačio je Radim Reznik u 81.

Partizan je izgledao „evropski“ u svom prvom evropskom proleću posle 13 godina, ali nije uspeo da stekne prednost protiv lidera češkog šampionata. Zahvaljujući nepravdi…

Ekipa Miroslava Đukića tražiće prolaz u osminu finala Liga Evrope u revanšu u Plzenju za nedelju dana.

Pred skoro 22.000 „našpanovanih“ navijača crno-beli su bili bolji rival. Kontrolisali su dešavanja na terenu više od sata.

O odnosu snaga na terenu dovoljno govori podatak da su gosti prvi udarac ka golu Vladimira Stojkovića uputili u poslednjim sekundama prvog poluvremena. I to „nebu pod oblake“.

I dok se Stojković dosađivao u prvom poluvremenu, na drugoj strani crno-beli su nekoliko puta zapretili, a najbolju priliku imao je Sejduba Suma. Zoran Tošić ga je „poslao“ samog pred golmana Viktorije, ali je Aleš Hruška bio uspešniji od Sume u tom duelu.

Partizan je i u nastavku diktirao ritam, sve do pogotka Tavambe.

Dugo je trajala akcija crno-belih, na kraju je lopta došla do Miroslava Vulićevića na desnom krilu, kapiten je centrirao, a Tavambi nije bilo teško na „drugoj stativi“ da zatrese mrežu za delirijum na tribinama.

Gostujući trener Pavel Vrba je reagovao, bacio sve karte na napad, što mu se isplatilo u 81. minutu.

Plzenj je do izjednačenja došao posle centaršuta sa desne strane, Krmenčik, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji, glavom je vratio loptu na peterac, odakle ju je Reznik poslao u mrežu.

Da sve bude još gore po domaćina, Mitrović je u 85. minutu dobio drugi žuti karton i neće igrati u revanšu.

Partizan i njegovi navijači imaju za čim da žale, ali sledećeg četvrtka imaće priliku da sami isprave nepravdu i domognu se osmine finala.

Prethodno, aktuelni šampion Srbije startovaće i u Superligi gostovanjem u Lučanima.

TOK MEČA:

KRAJ!

85. minut – CRVENI KARTON ZA MITROVIĆA! Dobio je drugi žuti.

81. minut – GOOOLLLL – 1:1 – REZNIKIZ OFSAJDA! Posle centaršuta sa desne strane, Krmenčik, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji, glavom je vratio loptu na peterac, odakle ju je Reznik poslao u mrežu.

80. minut – Još jedan opasan napad Partizana, koji se završio snažnim, ali nepreciznim udarcem Pantića.

78. minut – Druga izmena kod gostiju, Čermak je zamenio Kolara.

75. minut – Viktorija je bila u prilici, na samo nekoliko metara od gola Partizana, ali je Mitrović izblokirao šut.

70. minut – Usledila su dva kornera za Partizan. Ivanović je ušao umesto Sume.

64. minut – Sjajno se Tošić izborio za poziciju za šut i tukao, ali je golman Hruška odbranio.

61. minut – Prva izmena na meču, načinio ju je Vrba. Trener Viktorije pojačava napad, uveo je Zemana umesto Petržele.

58. minut – GOOOLLL – 1:0 – TAVAMBA! Dugo je trajala akcija Partizana, na kraju je lopta došla do Vulićevića na desnom krilu, kapiten je centrirao, a Tavambi nije bilo teško na „drugoj stativi“ da zatrese mrežu.

57. minut – Crno-beli napadaju sve jače, navijači su osetili trenutak, pa su i oni pojačali navijanje.

54. minut – Opasan napad Partizana, Janković se našao blizu gola, ali je onda u padu igrao rukom. On je pokušao da objasni sudiji da je gurnut sa leđa, ali uzalud.

52. minut – Mitrović je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Krmenčikom.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme. Izmena nije bilo.

45+1. minut – Prvi šut gostiju. Petržela je opalio iz voleja, ali neprecizno.

35. minut – Posle kornera Tavamba je šutirao, navijači su skočili očekujući da se mreža zatrese, ali je lopta fijuknula pored gola.

35. minut – ŠANSA za PARTIZAN! Tošić je „izbacio“ Sumu, koji je išao sam na golmana gostiju, doduše malo iskosa sa leve strane, a njegov šut je zaustavio Hruška.

32. minut – Najbolja akcija Partizana do sada! Tavamba ju je započeo na sredini terena, nastavio je Suma proigravanjem Pantića, koji je mogao da šutira, ali nije, već je pokušao da asistira Sumi pred golom, međutim, to je loše učinio.

30. minut – Šut Pantića – preko gola.

26. minut – Prvi korner za Partizan… Bez opasnosti po gol gostiju.

24. minut – Navijanje frakcije sa Istoka:

23. minut – Zvanično, na tribinama je 21.658 gledalaca.

18. minut – Bez velikih uzbuđenja na terenu. Ritam je malo opao u odnosu na start meča.

8. minut – Centrirao je Urošević, lopta se odbila do Sume, koji je očajno šutirao.

5. minut – Prvi uzdasi navijača Partizana, delovalo je da će Janković ući u šansu, ali nije…

Navijači Plzenja se opustili

1. minut – Utakmica je počela…

SASTAVI:

PARTIZAN: Stojković – Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Urošević – Jevtović, Pantić – Tošić, Suma, Janković – Tavamba.

VIKTORIJA PLZENJ: Hruška – Reznik, Hejda, Hubnik, Limberski – Horava, Hrošovski – Petržela, Kolar, Kopic – Krmenčik.