full screen background image
Vesti
Muzika za vašu dušu

ORLOVI ZRELI ZA OI: Srpski košarkaši razbili Grke u generalnoj proveri za napad na Rio RIO 2016 19:52, 2

Košarkaška reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala Grčku u prijateljskoj utakmici u beogradskoj „Areni“ – 91:76 (27:29, 26:17, 22:17, 16:13).

Bila je to generalna provera za obe reprezentacije pred kvalifikacione turnire za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.

Meč u najvećoj dvorani na Balkanu sa tribina je pratilo 18.000 gledalaca.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Jokić sa 20 poena, a imao je i pet skokova. Kapiten Miloš Teodosić završio je utakmicu sa 16, a Miroslav Raduljica sa 14 poena.Grčku su predvodili Janis Adetokunbo sa 14 i Stratos Perperoglu sa 12 poena.

Grci su bolje otvorili meč i imali prednost tokom cele prve četvrtine, kada su „orlove“ vukli Nikola Jokić i Miloš Teodosić. Tokom druge je rezultat bio na klackalici, a kada su se igrači vratili na parket posle odmora, domaćin je stegao odbranu, dodao gas u napadu, razigrali su se i ostali izabranici Aleksandra Đorđevića, pa je njihova prednost bila u konstantnom rastu do maksimalnih „plus 20“ u 33. minutu.

Osim pobede, Srbija je danas dobila i dvojicu igrača za budućnost. Za „A“ reprezentaciju debitovali su košarkaš Crvene zvezde Marko Gudurić i igrač Mega Leksa Rade Zagorac.

Pre večerašnjeg duela sa Grcima, „orlovi“ su imali dva testa sa Francuskom i oba puta su je pobedili – prvo u Parizu 79:77, a onda i u Beogradu posle produžetaka 94:88.

Dakle, srpski košarkaši pokazali su da su spremni i maksimalno motivisani za ono što ih čeka od 4. do 9. jula u Beogradu – olimpijske kvalifikacije. Takmičenje će početi u grupi sa Portorikom i Angolom, dok će u drugoj grupi biti Japan, Češka i Letonija. Po dve najbolje selekcije naći će se u polufinalu, a pobednik turnira će u Rio.

Istovremeno, Grci će igrati na turniru u Torinu, u grupi sa Meksikom i Iranom, dok će u drugoj grupi biti Tunis, Hrvatska i Italija.

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina – 91:76!

37. minut – Debitovao je i košarkaš Mege Rade Zagorac!

&feature=youtu.be

85:65 – Gudurić za Dangubića – „alej up“ za 20 razlike!

32. minut – 81:65 – Srbija ode na „plus 16″…

Treća četvrtina – 75:63

29. minut – 73:60 – Bogdanović, pa Raduljica za 13 poena prednosti.

27. minut – 67:57 – Štimac je dao koš, uz faul Burusisa, a onda i dodatno slobodno bacanje za maksimalnih „plus 10“.

26. minut – 64:57 – Teodosić pogađa pod faulom taman kad su se Grci približili.

21:28 – I legendarni navijač Partizana Miša Tumbas je došao da podrži „orlove“.

Kraj druge četvrtine – 53:46

20. minut – 51:44 – Prvi poeni Gudurića u reprezentativnoj karijeri.

19. minut – 48:42 – „Orlovi“ su stegli odbranu i odmah napravili razliku.

19. minut – Košarkaš Crvene zvezde Marko Gudurić upravo je debitovao za reprezentaciju Srbije.

18. minut – 44:42 – Prvi poeni Bogdanovića – trojka! Rezultat je na klackalici…

16. minut – 41:38 – Sad se i Raduljica razgoropadio.

21:00 – Zvanično, u Areni je 18.000 gledalaca.

12. minut – 34:32 – Trojka Teodosića, Srbija konačno vodi! Kapiten sada ima 13 poena, Jokić je na 14.

Kraj prve četvrtine – 27:29

10. minut – 27:27 – Trojka Jokića iz teške pozicije sa zvukom sirene!

8. minut – 22:22 – Orlovi konačno stigli do izjednačenja poenima Raduljice.

5. minut – 11:14 – Prva trojka – Teodosić!

4. minut – 6:10 – Jokić je najraspoloženiji kod „orlova“ u uvodu utakmice – dao je svih šest poena.

3. minut – 4:10 – Gosti su mnogo bolje počeli meč.

20:22 – U Areni je oko 15.000 gledalaca.

1. minut – Utakmica je počela.

20:14 – Grci su sada bez penzionisanih Dijamatidisa i Zizisa, povređeni su Printezis i Mavrokefalidis…

20:13 – Nevena Božović otpevala je srpsku himnu „Bože pravde“.

20:00 – Atmosfera u Areni

19:55 – Podsetimo, Srbija će od 4. do 9. jula u Beogradu igrati u kvalifikacijama za OI. Takmičiće se u grupi sa Portorikom i Angolom, dok će u drugoj grupi biti Japan, Češka i Letonija. Po dve najbolje reprezentacije naći će se u polufinalu, a pobednik turnira će u Rio. Grci će igrati u Torinu, u grupi sa Meksikom i Iranom, dok će u drugoj grupi biti Tunis, Hrvatska i Italija.

19:50 – Evo detalja sa beogradskog duela sa Francuskom.